Listele candidaţilor la funcţia de consilier orăşenesc Criuleni

După cum am promis, publicăm listele candidaţilor la funcţia de consilier în Consiliul Orăşenesc Criuleni. Precizăm că 10 din actualii candidaţi au mai exercitat funcţia respectivă în mandatul 2015-2019.

Ordinea candidaţilor coincide cu cea pe care o vor avea în buletinele vot. 

  1. Din partea Partidului Socialiştilor din RM:

PSRM

Sclifos Mihail, business şi administrare, consilier, primaria Criuleni
Grati Nicolae, medic –veterinar, OT Criuleni a PSRM

Dragan Natalia, psiholog, neangajată
Paladi Vladimir, agronom, director muzeu Criuleni
Lazovschi Iurie, profesor, antrenor Şcoala Sportivă
Sclifos Melania, zooinginer, muzeografă, muzeul din Criuleni
Cociug Viorica, juristă la ÎM Comunservice
Hachimova Eleonora, relaţii cu publicul, asistentă socială CSPT „Vitamin”
Ivanicov Alexei, tîmplar, neangajat
Balaban Constantin, merceolog, preşedinte URECOOP Criuleni
Coşneanu Ivan, ecologict, şef staţie PECO Petrom
Guzun Nina, farmacistă, IMSP SR Criuleni
Vasiliu Tatiana, asistentă socială, şefă de serviciu DASPF
Stoica Oleg, electrician, agent de securitate SRL
Supceanu Dumitru, jurist, profesor ŞP Criuleni
Puica Ion, medic igienist, CSP Chişinău, subdiviziunea Criuleni
Nirca Victoria, finansistă, contabilă ÎM „Comunservice”
Gaţco Ruslan, lăcătuş, Ialoveni-Gaz SRL

2. Din partea Partidului „Voinţa Poporului”:

PP„VOINȚA POPORULUI”

Panfilii Ghenadie, agronom, director ÎM Comunservice
Simon Alexandru, economist, contabil SA „Cricova”
Ceban Serghei, şomer
Zolotco Mihail, inginer, specialist în primăria Criuleni
Iurco-Rusu Valentina, contabilă IMSP SR Criuleni
Bîlba Olga, finansistă
Iurcu Nadejda, educatoare grădiniţă
Calinchin Oleg, pensionar
Creciun Mihail, economist, paznic SA „Cricova”
Samoil Nadejda, operatoare, specilalistă creditare OCN Sebo
Verdeş Anatol, şofer, şomer
Fiodorov Nelea, bucătar, ajutoare de educator grădiniţă
Samoil Andrei, poliţst, operator PSV-Pecotrans SRL
Stoica Ion, lăcătuş, şomer
Cazac Mariana, studentă

3. Din partea Partidului Democrat:

PDM

Onişciuc Vitalie, agronom, şef de direcţie la CR Criuleni

Vîrlan Ion, profesor, director Gimn. Ohrincea
Chirev Galina, profesoară, director Şcoala Primară Criuleni
Caţaveica Alexandru, jurist, specialist asistenţă juridică, CR Criuleni
Andriuţa Iurie, jurist, director SRL „Crioleal-com”
Bolbocean Andrei, inginer, director SRL „Agroenergia”
Speteţchi Olga, tehnologă-farmacistă, manager SRL „Tetis-International&Co”
Milchevici Oxana, inginer, specialistă principală DOFM Criuleni
Sclifos Mihail, agronom, fermier
Crăciun Tatiana, felcer, administratoare SRL „Grenauto-Grup”
Babenco Serafim, medic-veterinar, inspector principal DTSA Criuleni
Placinta Mariana, frizeriţă, şomeră

4.Din partea Partidului Liberal:

Liberal_Party_of_Moldova_logo

Rusu Eleonora, economistă
Roşca Ion, electromecanic
Frunza Natalia, tehnolog, pensionară
Şerbu Ion, montor-şofer, Gas Natural Fenosa
Cazacu Liliana, cosmetologă
Hariton Lilian, placator
Casian Elena, jurnalistă
Frunza Elena, jurist
Racu Mihail, pensionar, SP Criuleni
Barbacar Tatiana, croitoreasă, SRL „Nuti”

 

5. Din Partea Partidului Politic „Şor”

SOR

Ohinţeva Olga, contabilă, şefa secţiei abonare IM „Comunservice”

Ianenco Serghei, jurist, şef de serviciu, DASPF
Simon Ion, instructor tursim, şomer
Teacă Iolanta, operator/secretar de oficiu, angajată la PP Şor
Prisacari Tatiana, asistentă socială, şomeră
Mînzu Vadim, lemnar, şomer
Batrîncea Denis, profesor, Filiala Criuleni ÎS CPSAN
Ianenco Victor, inginer, pensionar
Mînzu Cristina, secretară, şomeră.

 

 

6. Din partea Blocului Electoral ACUM Platforma DA şi PAS:

ACUM

Iurcu Valeriu, manager, administrator  GŢ „Iurcu Valeriu”
Procofiev Iurie, inginer, viceprimar, Primăria Criuleni
Ciocan Angela, asistentă medicală, CS Criuleni
Vatamaniuc Veaceslav, arhitect, CR Criuleni
Iapără Vasile, pedagog, director ŞP Criuleni
Lîsenco Sergiu, pedagog, liber profesionist
Godoroja Natalia, auditor principal, IS „STISC”
Samoil Ludmila, asistentă medicală, CS Criuleni
Leahu Alexandru, profesor, maistru ŞP Criuleni
Buruiană Liuba, profesoară, pensionară
Titei Ion, tehnician mecanic, dir.adj.pe gospodărie, ŞP Criuleni
Carauş Vladislav, tehnician, „Moldtelecom”
Cojocari Gheorghe, mecanizator, administrator GŢ „Cojocari Gheorghe”
Palanciuc Elena, psiholog, Centrul „Speranţa”
Neniţa Olga, medic, Centrul stomatologic Criuleni
Lupan Elena, contabilă, spec.superior, CR Criuleni
Chirilov Sergiu, gardian Pază de Stat,
Balan Alexandru, inginer, Ialoveni Gaz
Caisîn Alexandru, manager SRL

 

7. Din partea Partidului Comuniştilor din R. Moldova:

PCRM_logoGoncearenco Dumitru, jurist, administrator  SA BTA-18
Burca Valerii, relaţii internaţionale, neangajat
Şapovalov Alexandru, inginer, administrator ÎI „Şapovalov A”
Cuciuc Vera, ingineră, pensionară
Dragoman Natalia, educatoare, pensionară
Dandara Mihail, tehnician-mecanic, instructor auto, ÎS CPSAN
Iarovoi Alexandru, inginer, inginer-şef ÎM „Comunservice”
Zolotco Alexandr, lăcătuş, administrator Criuleni Petromol
Pavlova Elena, programistă, neangajată
Cocoţ Alexandru, jurist, inspector servicul pază
Climovici Eduard, medic-veterinar, serviciul pază al BTA-18 SA
Popescu Redjina, aistentă socială, studentă
Grosu Aliona, vînzătoare, dispecer BTA-18 SA
Caimacan Ştefan, inginer, operator ŞP Criuleni
Plămădeală Elena, maistru instructor, ŞP Criuleni
Solomon Vladimir, tehnician-constructor, pensionar
Coreţchi Angela, asistent social, casier, BTA-18 SA

 

8. Din partea Partidului Politic „Uniunea Salvaţi Basarabia”:

Logo-USBSamoil Ana, inginer, administratoare SC „Samoil-Com” SRL
Saşcov Galina, profesdoară, şefă-adjunctă, Direcţia Educaţie Criuleni
Tomaş Contanstin, şofer, „Petrom” Criuleni
Creciun Valentina, învăţătoare, Şcoala Primară Criuleni
Gîrneţ Vasile, lăcătuş, temporar neangajat
Grajdian Anatolie, inginer –contructor, şef Inspecţia protecţia mediului Criuleni
Saşcov Valentin, şef adjunct, Federaţia Naţională a Fermierilor
Lobova Galina, contabilă, SA „Drumuri-Criuleni”
Malinovschi Galina, profesoară, Şcoala de Arte Criuleni
Pînzari Vasile, constructor, combinatul de panificaţie Criuleni

 

9. Din partea Partidului Unităţii Naţionale:

PUN

Simon Olga, contabilă-şefă „Olcriscom”SRL
Covalciuc Nicolae, medic, IMSP CS Criuleni
Cazacu Lilia, profesoară, LT „B. Dînga”
Filipescu Anatolie, manager, Societatea Vînătorilor şi Pescarilor
Işciuc Elena, specialistă în creditare
Ogor Anatolie, elev, LT „B- Dînga”
Fostica Viorica, asistentă medicală, IMSP SR Criuleni
Sclifos Iurie, antrenor, Şcoala sportivă Criuleni
Petic Svetlana, asistentă medicală, IMSP SR Criuleni
Ciorap Denis, elev, LT „B. Dînga”
Onişciuc Tatiana, profesoară
Guzun Lucia, profesoară, LT „B. Dînga”
Varzari Natalia, contabilă

 

10. Din partea Partidului „Partidul Verde Ecologist” din RM:

Partidul Verde

Rotaru Vitalie, jurist, neangajat
Soltanici Vladimir, pedagog, şef Direcţie Educaţie
Cotruţa Rodica, profesoară, dir.-adjunct LT Criuleni
Ţîgovas Ion, pedagog, pensionar
Maros Aurora, profesoară, LT Criuleni
Dima Valentina, profesoară, LT Criuleni
Basiul Vlada, elevă, LT Criuleni
Ghincul Oleg, operator, Centrul de Resurse pentru Tineri
Pascaru Virginia, învăţătoare, Şcoala Primară Criuleni
Lupaşcu Anatolie, inginer, pensionar
Ursu Vasile, maşinist, neangajat
Popescu Ludmila, coregrafă, Şcoala de Arte Criuleni
Zamşa Dan, elev, LT Criuleni
Mânzat Nina, profesoară, LT Criuleni
Kalinchin Maria, profesoară, LT Criuleni
Ţurcan Gabriela, bucătar, neangajată
Popov Olga, asistentă medicală, neangajată

11.Roşcovan Andrei, candidat independent

 12. Gorgan Dumitru, candidat independent

 

 

Comments

comments

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *